»Pričakujemo, da bodo z vladne strani prišli z malo boljšim predlogom, kot je povedal minister Papič in tako nekako rešili to težavo, ki jo že dolgo razlagamo.«
»Plače pomočnic vzgojiteljic zaostajajo za 20 odstotkov za povprečno plačo v petem tarifnem razredu.«
»Tak primer je tudi nedavni dogovor o povišanju plač pomočnicam vzgojiteljic v vrtcih, kjer mestne občine niso bile vključene v pogajanja, spoprijeti pa se morajo s finančnimi posledicami.«
»One so zdaj krive za to, da jim starši očitajo, da se je njihova participacija tako dramatično povečala zaradi tega, ker so se zvišale plače. To je nekorektno od občin, ki so izkoristile priložnost, ker si prej niso upale z volivci igrati poštene igre.«
»Napoved shoda še velja, dokler ne dobimo pisne potrditve oziroma papirja, ki bi bil pravno zavezujoč, da lahko protestni shod odpovemo. To pričakujemo najpozneje do četrtka popoldne, po koncu redne seje vlade.«
»Pravično se nam zdi, da bi bila njihova plača primerljiva s plačami posameznikov in posameznic v javnem sektorju, ki opravljajo enako zahtevne naloge in imajo primerljivo stopnjo izobrazbe.«
»To še ni dokončno dogovorjeno. To je izhodišče vladne strani.«
»Za pomočnice vzgojiteljic smo se dogovorili, da dvigujemo plačne razrede 3 + 1 v začetku kariere, potem 3 + 1 v nadaljevanju, in tistim pomočnicam vzgojiteljic, ki so v drugi polovici svojega kariernega razvoja, pa se izhodišče dvigne za dva plačna razreda.«
»Številne so zato prisiljene ob popoldnevih opravljati dodatna dela, veliko jih poklic tudi zapušča, kar pa ogroža kakovost in dostopnost javnega sistema vzgoje in izobraževanja.«
»Naš poklic je temelj vzgoje in izobraževanja. In od tukaj naprej so naše zahteve jasne. Stavka bo, plačana ali neplačana, 9. in se bo stopnjevala.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju